Rozwiązanie do monitorowania z/OS

Z-RAYS to narzędzie, dzięki któremu dane dotyczące wydajności systemu z/OS są dostępne, zrozumiałe i możliwe do zaprezentowania lub eksportu. W oparciu o istniejącą infrastrukturę dostępu do danych maszynowych w systemach z/OS rozwiązanie gromadzi dane z wielu źródeł, w tym rekordów RMF, SMF, Syslog, dzienników zabezpieczeń i SQL. Następnie dostarcza te dane do najlepszych platform analitycznych, przesyłając je strumieniowo niemal w czasie rzeczywistym.

Dzięki Z-RAYS możesz przesyłać strumieniowo te dane w czasie zbliżonym do rzeczywistego, wysyłając je do wielu miejsc docelowych w różnych formatach dla różnych konsumentów, co pozwala działom IT analizować i zarządzać systemami operacyjnymi, bazami danych i innymi środowiskami mainframe.

Nowoczesna konsola Z-RAYS do monitorowania administratorów zapewnia wszechstronną wydajność, a widok dostępności ułatwia życie administratorom, umożliwiając podejmowanie profesjonalnych działań w oparciu o liczby:

 • wykrywanie problemów z wydajnością mainframe’u w wielu podsystemach,
 • umożliwienie personelowi obsługującemu komputery szybkiej izolacji i podjęcia działań w związku z tymi problemami,
 • śledzenie i przewidywanie stanu w celu lepszej alokacji, wykorzystania lub planowania zasobów.
z-rays-video

Dla kogo

Jeśli zarządzasz dużą infrastrukturą i masz wyzwania organizacyjne lub techniczne ze względu na rosnącą złożoność systemów wytwarzających zbyt dużo danych do analizy, rozwiązaniem jest Z-RAYS. Narzędzia Z-RAYS rozwiązują problemy związane z dynamicznym obciążeniem pracą, starymi procesami raportowania, ręczną analizą i brakiem ekspertów.

Dlatego ta oferta jest odpowiednia dla firm, które borykają się z niedoborami kadrowymi i mają wyzwanie polegające na wykryciu problemów, ale muszą szybko poprawić wydajność systemu, w połączeniu z wyzwaniem związanym z kosztami utrzymania.

Ponadto oferta ta skierowana jest do firm, które:

 • rozwijają nowoczesne centrum operacyjne monitoringu i wdrażają całościowy monitoring parasolowy,
 • planują migrację.

Co robi różnicę

Zautomatyzowany Smart Monitoring

 • Silnik AI wykrywa problemy na wczesnym etapie, przewiduje anomalie lub wyczerpanie zasobów i powiadamia o tym – to znacznie więcej niż typowe zwykłe komunikaty.
 • Dzięki inteligentnym regułom, alarmom, wskaźnikom i naszej ogólnej wiedzy eksperckiej codzienny profesjonalizm jest zautomatyzowany i po prostu bardziej jakościowy.
 • Pobieranie danych maszynowych w czasie rzeczywistym i możliwość ich obserwacji on-line eliminują informacje statyczne post factum.

Integracja z Platformami Analitycznymi

Główną koncepcją Z-RAYS jest ustalona współpraca z Elastic Stack, Dynatrace, Strobe i innymi wiodącymi narzędziami monitorującymi. W ten sposób Z-RAYS wzmacnia:

 • moc najlepszych narzędzi analitycznych;
 • monitoring parasolowy (holistyczny) w przedsiębiorstwie, dostarczający informacje do centralnego kokpitu i centrum monitoringu;
 • połączenie dwóch światów: środowisk mainframe i rozproszonych;
 • konfigurowalne wyjście w formacie JSON.

Eksploracja informacji i skuteczność monitorowania

Z-RAYS oferuje nowoczesny graficzny interfejs użytkownika oparty na sieci WWW, oparty na Kibana/Elasticsearch lub Dynatrace, co stanowi zasadniczą różnicę w porównaniu do standardu 3270 lub stylu Windows:

 • Widoczność posortowana, oczyszczona i wyczerpująca metryki w systemach operacyjnych, DB2, WAS, CICS (i nie tylko) w relacji i w jednym miejscu, zamiast niewybranych informacji rozproszonych po modułach.
 • Dane są dostępne w jednym Kokpicie Operacyjnym, ze zręczną nawigacją od góry do dołu (do pulpitów nawigacyjnych niskiego poziomu dla różnych obszarów), prezentując wskaźniki i wykresy, w tym wyrafinowany mechanizm drążenia i filtrowania.
 • Frontend jest konfigurowalny, a użytkownik może łatwo dopasować go do potrzeb, definiując SLO, SLI lub strukturę informacyjną do obsługi zaawansowanego administratora lub młodszego operatora.

Łatwość w obsłudze

 • Z-RAYS jest rozwiązaniem gotowym do użycia, przyjaznym dla użytkownika, a dzięki dobrze dobranym metrykom, predefiniowanym dashboardom i intuicyjnemu interfejsowi nie ma konieczności inwestowania dodatkowego czasu i pieniędzy w naukę zespołu operacyjnego. Co więcej, wdrożenie zajmuje 2-4 godziny.
 • Oprogramowanie optymalizuje wykorzystanie zasobów bez obciążania systemów monitorowania (w pełni wykorzystane procesory zIIP) i nie jest inwazyjne dla systemu.
 • Narzędzie skupia się wyłącznie na monitorowaniu i nie obejmuje obszarów takich jak konfiguracja konfiguracji systemu czy planowanie transakcji. Dzięki temu oprogramowanie jest „lekkie” i nie wymaga znaczących uprawnień.

Integracja Z-RAYS i Versio – rozwiązania do zarządzania zasobami IT

Krajobraz Mainframe to bardzo złożona architektura. Brak umiejętności administratorów komputerów mainframe wymaga kompleksowego narzędzia do zarządzania infrastrukturą. Większość kluczowych aplikacji bankowych, ubezpieczeniowych i publicznych wykorzystuje komputer mainframe jako najlepszą platformę pod względem stabilności i bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby:

 • mieć jasny obraz topologii systemu – czyli rozumieć powiązania pomiędzy wszystkimi konfiguracjami i komponentami komputera mainframe
 • śledzić wszystkie zmiany w takich środowiskach Mainframe
 • weryfikować zdefiniowaną i zaplanowaną parametryzację systemu
 • wszystkie składniki oprogramowania były aktualne
 • nie były wykorzystywane żadne luki w zabezpieczeniach
 • technologie i produkty mainframe były zgodne z planem architektury korporacyjnej

A jak klienci mogą to wszystko wdrożyć technicznie?
Poniżej znajdziesz praktyczną odpowiedź na to wyzwanie od  Z-RAYS i Versio:

Korzyści

Z-RAYS w znaczący sposób automatyzuje monitorowanie, eliminując wiele pracy ręcznej, osiągając redukcję czasu potrzebnego na identyfikację przyczyn incydentów. Dostarcza alerty z wyjątkami i anomaliami lub prognozuje wyczerpanie zasobów.

Lepsze monitorowanie oznacza zmniejszenie MSU i związanych z tym kosztów pracy komputera przetwarzającego, co spowodowało realne oszczędności. Narzędzie chroni Twoją organizację, aby uniknąć ryzyka przestojów i związanych z nimi strat. Ponadto dostarcza informacji niezbędnych do prawidłowego planowania zasobów.

Skorzystaj z wiedzy ekspertów Z-RAYS, aby uruchomić kompleksowy, zintegrowany monitoring obejmujący środowiska IT pod jednym parasolem.

Zadzwoń +48 22 657 04 38

lub wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Nazywam się
i jestem zainteresowany
Proszę o kontakt pod adresem
lub numerem tel.