Jak stać się wysokoefektywną organizacją?

13 July, 2020 07:00 2 min Administrator

Droga by stać się wysokoefektywną organizacją

Zarys ogólny: Organizacje wysokoefektywne nieustannie dążą do ulepszenia swojego sposobu opracowywania i dostarczania oprogramowania. Szkoląc swoich programistów, patrzą na nich jak na sportowców wyczynowych – wyznaczają cele, zapewniają szybką informację zwrotną i umożliwiają im branie na siebie większej odpowiedzialności za dostarczanie wartości, na których zależy ich klientom. Kolejne, już 23. kwartalne wydanie Compuware wspomaga te wysiłki dzięki nowej integracji, która pozwala programistom konfigurować dane testowe bezpośrednio w zautomatyzowanych środowiskach testowych, dając im większą kontrolę nad przeprowadzanymi testami i szybszą informację zwrotną, jednocześnie zapewniając spójność, dokładność oraz bezpieczeństwo danych testowych.

Bez względu na branżę, wysokoefektywne organizacje IT łączy wspólna obsesja na punkcie ciągłego dostarczania wartości, na których zależy ich klientom. Organizacje te rozumieją, że ich stale nie do końca niezadowoleni klienci szukają łatwiejszych, lepszych, szybszych rozwiązań – i entuzjastycznie podejmują to wyzwanie jako szansę by spełnić ich zachcianki. Co więcej, organizacje wysokoefektywne mają obsesję nie tylko na punkcie dostarczania wartości – elementem ich konkurencyjnej strategii jest także ciągłe poszukiwanie sposobów na usprawnienie codziennej pracy, wyszukiwanie i eliminowanie wąskich gardeł oraz odzyskiwanie czasu marnowanego na ręczne wykonywanie typowych, powtarzalnych zadań, w celu dostarczania oprogramowania jeszcze szybciej

Yin i Yang: Zarządzanie produktem i inżynieria

Przy każdej doskonale funkcjonujące współpracy występują naturalne tarcia i czynniki popychające do działania, gdy partnerzy dążą do wspólnego celu. Organizacje wysokoefektywne dbają o zachowanie zdrowego i produktywnego napięcia pomiędzy zarządzaniem produktem a inżynierią w służbie swoich cenionych klientów. Kierownicy/właściciele produktu dostosowują się do potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych. Są niestrudzeni w swoich badaniach i ocenie wykonalności, opłacalności oraz użyteczności nowych możliwości, a jednocześnie są zapalonymi zwolennikami wyciągania z backlogu funkcji istotnych dla klientów. Dział inżynierii – dostawcy innowacji – musi znaleźć równowagę pomiędzy dostarczaniem tych pilnie potrzebnych funkcji a stałą koniecznością mierzenia się z wyzwaniami stawianymi przez konserwację, wady i dług technologiczny. Liderzy rozwoju radzą sobie z tymi wyzwaniami, zachęcając i upoważniając programistów do brania na siebie większej współwłasności i współodpowiedzialności za ciągłe zwiększanie szybkości, jakości oraz wydajności procesu dostarczania oprogramowania.

Oczyszczaj drogę i upoważniaj do działania

Wysokoefektywni liderzy IT wiedzą również, że w Erze Oprogramowania muszą traktować swoich programistów jak sportowców wyczynowych – wyznaczać cele, mierzyć wyniki, udzielać trenerom szybkiej informacji zwrotnej poprzez sukcesy i porażki, oraz agresywnie usuwać wszystkie elementy stanowiące przeszkody w doskonaleniu. W ten sposób zapewniają swoim programistom preferowany zestaw narzędzi DevOps z wewnętrzną automatyzacją, dzięki czemu mogą w 100% skoncentrować się na kreatywnym zaspokajaniu potrzeb klientów. Liderzy ci skupiają się również na rozwoju, tworzą kulturę współpracy i wsparcia, oraz stale wykorzystują dane i trendy, aby kierować programistów w stronę maksymalnej wydajności. W tym celu wspomagają swoich programistów. Na przykład testy manualne pozostają największym wąskim gardłem przy minimalizowaniu czasu niezbędnego do uzyskania działającego kodu spełniającego wymagania klientów (czas realizacji). Stawiając czoła testom manualnym, liderzy ds. rozwoju dają innym przykład, usuwając największą codzienną przeszkodę uniemożliwiającą programistom realizację ich najważniejszego zadania: dostarczania wartości, na których zależy klientom.

Jak pomaga Compuware ?

W poprzednim kwartale ogłosiliśmy informację o zautomatyzowanych funkcjach testowania wydajności z przesunięciem w lewo (shift-left), które pozwalają programistom uzyskać szybką informację zwrotną na temat problemów z wydajnością poprzez automatyczne dokonywanie pomiaru wydajności w ramach potoku CI/CD. Dzisiaj chcemy jeszcze bardziej wesprzeć programistów, dzięki nowej integracji pomiędzy rozwiązaniami Topaz for Enterprise Data oraz Topaz for Total Test, która umożliwia programistom konfigurowanie danych testowych bezpośrednio w zautomatyzowanych środowiskach testowych, zapewniając spójność, dokładność i bezpieczeństwo danych testowych. Zamiast polegać na DBA lub pozostałych członkach zespołu, programiści mogą teraz odpowiednio konfigurować bazy danych i uzyskiwać szybką informację zwrotną na temat swojego kodu, jeszcze bardziej przesuwając testowanie w lewo.

Transformacja w organizację wysokoefektywną nie dzieje się przypadkiem, a kolejne udoskonalenia muszą być wprowadzane przez cały czas. Jako organizacja, musisz stale kontrolować, co robisz i w jaki sposób można to robić jeszcze lepiej, oraz szukać nowych metod na zwiększenie szybkości programowania funkcji, które pomogą twoim klientom lepiej wykonywać ich pracę. Podobnie jak miało to miejsce przez ostatnie 23 kolejne kwartały, Compuware nadal będzie szukać nowych metod, aby to samo móc zapewnić tobie.

Sprawdź także

Zadzwoń +48 22 657 0438

lub wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Nazywam się
i jestem zainteresowany
Proszę o kontakt pod adresem
lub numerem tel.